1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Blacharstwo Toyota Warszawa

Kolizja może przytrafić się każdemu i nierzadko potrzebna po niej jest wizyta w warsztacie, którego specjalizacją jest blacharstwo. Toyota w Warszawie swoich fachowców ma w Radości – jeśli więc Twój japoński samochód potrzebuje interwencji blacharskiej, zajrzyj do naszego serwisu!

Co wpływa na koszty blacharstwa w Toyocie?

Do blacharza najczęściej zgłaszamy się z dwóch powodów: pierwszym są uszkodzenia samochodu spowodowane kolizją bądź wypadkiem, drugim – korozja. W każdym z wypadków różnie będą wyglądały podejmowane w serwisie prace i inna będzie ich wycena. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że często niemożliwa jest dokładna wycena naprawy powypadkowej: niektóre uszkodzenia uwidaczniają się dopiero po rozebraniu auta. Bez tego trudno ocenić jednoznacznie, co wymaga naprawy i jakie wygeneruje to koszty. Oczywiście w momencie oddania pojazdu do warsztatu otrzymamy wstępną wycenę, jednak musimy liczyć się z tym, że może ona zostać skorygowana i raczej odbędzie się to na naszą niekorzyść. Mimo, że jest to najczęstsze przy naprawie pojazdu po kolizji, często zdarza się także w wypadku korozji: nierzadko niewielka plamka rdzy w okolicy uszczelek oznacza tak naprawdę spore zniszczenia konstrukcji. Nie sposób ocenić tego w momencie przyjęcia auta do warsztatu.

Sposób naprawy jest również tym, co wpływa na wycenę za blacharstwo Toyota. Warszawa jest miastem, w którym jest spory dostęp do różnej jakości części, jednak czy zawsze warto stawiać na ich wymianę? Kiedy blacharz ustali już, co konkretnie w samochodzie wymaga naprawy, najlepiej jeśli uzgodnimy z nim:

  • czy konieczna jest wymiana części na nowe, czy możliwe jest klepanie starych blach?

  • jakie części konkretnie podlegają naprawie?

  • ile kosztują nowe, oryginalne elementy blacharskie?

Jeśli chodzi o oryginalne części, możemy mieć pewność co do ich wysokiej jakości. Niekoniecznie jednak można zaufać tanim zamiennikom, dlatego jeśli możliwa jest naprawa bez wymiany części, a my nie możemy przeznaczyć funduszy na droższe, oryginalne elementy, nie zawsze warto będzie sięgać po zamienniki. Wysoka jakość wiąże się zwykle z wysokimi kosztami, dlatego wielu kierowców często wybiera tańsze rozwiązania. Czy to dobra decyzja? Wiele zależy od konkretnego przypadku. Dobrym pomysłem może być sięgnięcie po oryginalne, używane elementy blacharskie, jednak nie zawsze będą dostępne takie, które są nienaruszone korozją.

Błędy popełniane w blacharstwie

Najczęstsze błędy przytrafiają się w naprawach samochodów powypadkowych. Przykładowo: w przypadku uszkodzeń struktury nadwozia naprawa tanim kosztem nie tylko będzie oznaczała szybsze rdzewienie elementów z uwagi na ich niską jakość, ale także skrzypienie samochodu podczas jazdy po nierównościach i niszczenie blach przez ich ocieranie się o siebie.

Z drugiej strony, nawet wykorzystując droższe elementy, naprawa może być wykonana błędnie. Wybierając elementy wykonane z blach o podwyższonej wytrzymałości, spodziewamy się lepszego efektu naprawy, jednak jeśli będą one poddawane obróbce przez intensywne podgrzewanie, niestety, stracą właściwości nabyte w procesie produkcji. Podobnie rzecz się ma z błędnym zabezpieczeniem antykorozyjnym blach.

W parze idą razem lakiernictwo i blacharstwo. Toyota (Warszawa, jak już wspominaliśmy, ma wiele punktów napraw dla tej marki), tak jak i inne samochody nie będzie miała przeprowadzonej dobrze naprawy, jeśli lakier zostanie źle dopasowany lub źle zostanie wykonany podkład.

Blacharstwo Toyota – Warszawa Radość

Szukasz miejsca w Warszawie, w którym profesjonalnie zostanie przeprowadzona naprawa blacharska twojej Toyoty? Zapraszamy do naszego serwisu w Radości! Poznaj bliżej nas i naszą ofertę oraz wybierz dla swojego samochodu to, co najlepsze.