1. Świat Toyoty
 2. O Toyocie

Części Toyota Warszawa

Nawet najmniej awaryjnym samochodom zdarzają się usterki, które wymagają wymiany pewnych elementów. Zużywają się również części Toyota – Warszawa ze względu na ilość poruszających się po jej drogach samochodów, notuje na swoim terenie spore zainteresowanie wieloma częściami, zarówno oryginalnymi, jak i zamiennikami. Jakie części najczęściej podlegają wymianie i dlaczego oraz, które lepiej wybrać – oryginalne czy zamienne?

Najbardziej poszukiwane części samochodowe

Nie wszystkie części w samochodach są wymieniane ze względu na usterki, ponieważ wymiana niektórych jest konieczna bez względu na ogólny stan techniczny pojazdu. Wymienia się je z przyczyn eksploatacyjnych: jest normalnym stanem, że w miarę jazdy, zużywają się i przestają pełnić swoją rolę należycie. Przede wszystkim są to filtry: oleju, paliwa, powietrza czy kabiny. Zatrzymują one na sobie zanieczyszczenia, dlatego nie powinno nas dziwić, że co jakiś czas trzeba wymienić je na nowe. Podobnie też regularnie trzeba wymieniać sam olej, a także płyn w układzie chłodzenia. Wymianie podlegają również świece zapłonowe oraz pasek rozrządu. Dla każdego z tych elementów inne są zalecenia co do czasu ich wymiany, często też wpływ na to ma to, jak często używamy samochodu oraz w jakich warunkach.

Części wymieniane po przeglądzie

Drugą grupą najczęściej wymienianych części samochodowych są te, które również się zużywają w miarę eksploatacji pojazdu, jednak konieczność ich wymiany najczęściej wychodzi na jaw dopiero w ramach przeglądu. Można je podzielić na kategorie. I tak, z elementów układu hamulcowego wymieniany najczęściej:

 • klocki hamulcowe
 • tarcze
 • płyn hamulcowy
 • cylinderki

Z układu zawieszenia:

 • sworznie

 • tuleje wahaczy

 • drążki kierownicze

Dodatkowo:

 • pasek alternatora
 • amortyzatory
 • elementy klimatyzacji.

Powyżej wymienione elementy to zdecydowanie najczęściej wymieniane części Toyota. Warszawa pod względem ich wymiany mieści się w czołówce, ale jak już powiedziano, jest to spowodowane zdecydowanie większą liczbą pojazdów poruszających się po tym mieście.

Części Toyota – oryginalne czy zamienne?

Wybór części do samochodów jest na rynku bardzo dobry i mamy do wyboru zarówno oryginalne, pochodzące bezpośrednio od producentów aut, jak też zamienniki od różnych firm. Co wybrać najlepiej? Zamienniki mogą kusić, ponieważ zwykle są dużo tańsze, a nierzadko też o wiele łatwiej dostępne. Nie zawsze są jednak dobrym wyborem, ponieważ jakość ich wykonania często pozostawia wiele do życzenia, a ponadto zdarza się, że egzemplarze dedykowane konkretnym modelom niekoniecznie są do nich w pełni dopasowane. Nietrudno sobie wyobrazić, jaki ma to wpływ na skuteczność danego elementu – w niektórych przypadkach w ogóle nie można go zamontować, w innych grozi to uszkodzeniem pojazdu w trakcie jego użytkowania. Jeśli chcemy mieć pełną pewność co do tego, że w naszym samochodzie są zamontowane w pełni kompatybilne z nim elementy, powinniśmy postawić na oryginalne części Toyota. Warszawa w tej sprawie może zgłosić się do nas – salon Toyota Radość oferuje łatwy dostęp do wszystkich części oraz profesjonalne doradztwo!