Przejdź do głównej zawartości (Press Enter)
14 października 2025

Rekordowy 7.Bieg z Radością. 4300 serc w jednym biegu!

Kolejna edycja i kolejny rekord! Blisko 4300 osób zapisało się do udziału w 7. Biegu z Radością, który odbył się 12 października w warszawskim Wawrze.

Tegoroczna edycja została zorganizowana wspólnie przez Fundację Żyj z Radością, Grupę Radość oraz Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, który pełnił rolę współorganizatora wydarzenia.

Rodzinne święto sportu

Biegacze mogli wybrać jeden z dwóch dystansów – 5 lub 10 km, a najmłodsi wystartowali w Biegu z Radością Malucha. Trasa wiodła ulicami dzielnicy Wawer, a start i meta tradycyjnie znajdowały się przy salonie Toyota Radość, który na jeden dzień zamienił się w centrum sportowych emocji.

Bieg z Radością od lat ma charakter rodzinny. Na trasach widać było zarówno doświadczonych zawodników, jak i amatorów, którzy biegną dla przyjemności. Nie brakowało też rodziców z dziećmi, którzy wspólnie pokonywali dystans.

– Cieszę się ogromnie, że z roku na rok coraz więcej osób chce z nami biegać i pomagać. W tym roku pobiliśmy kolejny rekord frekwencji. Blisko 4300 osób wystartowało na trasach 5 i 10 km oraz w Biegu z Radością Malucha. Pokazaliśmy, że pomaganie sprawia radość, szczególnie wtedy, gdy robimy to razem, całymi rodzinami. – mówi Maja Kleszczewska, prezes Grupy Radość.

Sport, integracja i pomaganie

Jak co roku wydarzenie miało wymiar charytatywny. Część wpisowego, fundusze zebrane z aukcji prowadzonych na allegro oraz środki zebrane podczas imprezy zostały przekazane na leczenie siedmioletniej Julki, podopiecznej Fundacji Polsat, chorującej na zespół Silvera-Russella i autyzm dziecięcy.

– To był dzień pełen wzruszeń. Julka pokazała nam, jak wielka może być siła w drobnym ciele. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w biegu, licytacjach, przekazali darowiznę. Wszyscy razem tworzymy społeczność, która zmienia rzeczywistość tych najbardziej potrzebujących. – powiedziała Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

Razem tworzymy wyjątkowy bieg

Organizatorzy podkreślają, że sukces 7. Biegu z Radością to zasługa współpracy wielu instytucji, firm i wolontariuszy.

– Takie wydarzenie to ogromne przedsięwzięcie, które nie mogłoby się udać bez wsparcia partnerów. – mówi Maja Kleszczewska, prezes Grupy Radość.

Szczególne podziękowania kierowane są do Urzędu Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, który współorganizował tegoroczną edycję. Istotny udział w organizację wydarzenia miały również: Miasto Stołeczne Warszawa, Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Aktywna Warszawa.

Nie możemy się już doczekać kolejnej edycji, która 11 października 2026 roku!