1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Samochód Toyota

Bez wątpienia można zauważyć na polskich drogach, jak co kilka lat zmieniają się motoryzacyjne sympatie Polaków. Jeszcze nie tak dawno temu samochód Toyota pozostawał dla większości w sferze marzeń: w latach 90. ubiegłego wieku, przeważały Fiaty – było to oczywiście w dużym stopniu spowodowane pozostawiającą wiele do życzenia dostępnością samochodów w kraju. Niemniej jednak nawet, kiedy wybór się powiększył i nabyć samochód było stosunkowo łatwo, do pewnego momentu niechętnie przesiadaliśmy się z „maluchów” i „kanciaków” do innych samochodów. W końcu jednak zaczęły królować niemieckie marki, które do dzisiaj mają grono wiernych fanów. Nie da się jednak ukryć, że obecnie już od dłuższego czasu ulubioną marką motoryzacyjną Polaków jest japońska Toyota, która z roku na rok bije nowe rekordy sprzedaży.

Dlaczego samochód Toyota to najczęstszy wybór Polaków?

Skąd bierze się popularność marki samochodu, która przekłada się na zwiększoną sprzedaż? W wielu przypadkach słupki sprzedaży produktu lub produktów marki rosną w wyniku sprawnej kampanii marketingowej, jednak w przypadku samochodów, reklama jest tylko dodatkowym czynnikiem. Zakup auta to, bądź co bądź, spory wydatek, dlatego też decyzji co do modelu samochodu nie podejmujemy pochopnie czy pod wpływem impulsu. Kupno samochodu to jeden z najdłużej trwających procesów zakupowych: zwykle zaczynamy od ogólnego zorientowania się, które marki i modele są godne zainteresowania, następnie sporo czasu spędzamy na zbieraniu informacji oraz opinii na temat kilku modeli, które bierzemy pod uwagę. Sprawdzamy też, czy samochody te mieszczą się w granicach naszych możliwości finansowych, wreszcie szukamy ofert ich kupna, jeśli chcemy kupić samochód Toyota używany lub salonu, kiedy planujemy zakup nowego auta. Mogłoby się wydawać, że to już koniec procesu zakupowego, ale nic bardziej mylnego! W samochodzie używanym trzeba jeszcze sprawdzić jego stan techniczny i dokumentację zaś w nowym – podjąć decyzje odnośnie wyposażenia itp. Generalnie można jednak przyjąć, że kupno samochodu to zawsze wybór optymalnego stosunku ceny do jakości, a to coś, w czym Toyota radzi sobie doskonale. Co więcej, kupując auto, bardzo ważne jest dla nas jego bezpieczeństwo raz bezawaryjność. Zbierając informacje i opinie na temat aut Toyota, bez wątpienia często natkniemy się na te dwie cechy. Nieprzypadkowo, ponieważ to głównie z niskiej usterkowości i zapewnienia dużego bezpieczeństwa pasażerom słyną Toyoty, co sprawia, że są najchętniej wybieranymi samochodami.

Samochód Toyota w Polsce – garść najnowszych statystyk

To, że samochód Toyota to najczęstszy wybór polskich kierowców, najlepiej pokazują statystyki. W 2015 roku Toyota w Polsce pobiła swój rekord sprzedaży – niemal 37 tys. samochodów wyjechało z salonów w kraju. To aż o 23% więcej niż w roku poprzednim. Od 2012 roku sprzedaż Toyot w Polsce wzrosła zaś aż o ponad 80%! Bez wątpienia też najpopularniejszym autem flotowym jest Yaris, którego sprzedaż wciąż rośnie – w 2015 roku, w stosunku do roku poprzedniego sprzedano niemal o 2 tys. sztuk modelu więcej.