1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Sprawdź nowe modele Toyoty 
w salonie Toyota Radość – Warszawa


Jeszcze do niedawna większość osób zmieniających samochody, poszukiwała kolejnego pojazdu na rynku wtórnym. W ostatnich latach widać jednak, że tendencja ta powoli się zmienia i coraz częściej interesują nas samochody nowe. Toyota jest jedną z marek, które cieszą się największą popularnością wśród Polaków. Zanim zastanowimy się nad tym, dlaczego polscy kierowcy coraz chętniej wybierają Toyotę, sprawdźmy, dlaczego chętniej decydujemy się na samochody z salonu.

Zobacz także modele dostępne w ramach programu Toyota Pewne Auto. To wszystko znajdziesz na stronie autoryzowanego dealera – Toyota Radość.


Samochody nowe Toyota to więcej możliwości

Dopóki kupowaliśmy głównie samochody używane, dopóty częstym kryterium, które głównie przesądzało o zakupie auta, była jego cena. Oczywiście zwracaliśmy uwagę na rocznik samochodu i jego stan techniczny, ale ważne dla nas było też to, by nie wydać zbyt wiele. Dla niższej ceny byliśmy w stanie zrezygnować z ważnego dla nas dodatkowego wyposażenia czy przymknąć oko na niezbyt odpowiadający nam kolor karoserii czy tapicerkę. Niestety kupno auta z drugiej ręki często bywa rozczarowujące, zwłaszcza, jeśli nabyliśmy pojazd od przypadkowego sprzedawcy lub nie dołożyliśmy odpowiednich starań do zweryfikowania stanu technicznego samochodu. Nierzadko okazuje się, że oszczędność na używanym samochodzie jest dość wątpliwa. Dlatego też, nauczeni doświadczeniem, coraz częściej decydujemy się na samochody nowe Toyota i inne, doceniając możliwość samodzielnej konfiguracji auta do naszych potrzeb i oczekiwań. Jest w czym wybierać: każdy model, o jakim marzymy, będzie dla nas dostępny, a dodatkowo mamy wpływ na to, w jakim kolorze będzie karoseria, z czego będą wykonane tapicerka i dywaniki czy też jak będą wyglądały felgi. Niemniej jednak najważniejsze jest to, że sami możemy zdecydować o wyposażeniu, takim jak klimatyzacja, nawigacja, czujniki cofania i inne. Jedynie kupując nowe auto mamy realny wpływ na to, jak bardzo będzie ono dla nas funkcjonalne, wygodne i bezpieczne.

Dlaczego kupujący nowe samochody wybierają Toyotę?

Samochody marki Toyota mają spory udział na polskich drogach, w tym duża ich część jest w rękach swoich pierwszych właścicieli, którzy niedawno wyjechali nimi z salonu. Popularne wśród Polaków modele to Avensis, Yaris i Corolla. Ta ostatnia jest już kultowa – produkowana jest bowiem od lat 60. ubiegłego wieku i doczekała się 11. generacji. Toyota Yaris jest popularna szczególnie jako miejski samochód, często też wykorzystuje się ją do nauki jazdy, m.in. ze względu na to, że jest ekonomiczna, zwrotna i łatwo nią manewrować, a przy tym jest bezpiecznym pojazdem. W ostatnich latach zaś dla wielu osób kupujących samochody nowe, Toyota Avensis stała się apetycznym kąskiem ze względu na elegancki wygląd, dużą pojemność bagażnika w wersji kombi i wysokie bezpieczeństwo. Samochody Toyota generalnie słyną z przemyślanej konstrukcji, bezawaryjności i bezpieczeństwa, dlatego też z roku na rok są wybierane przez coraz większą liczbę polskich (i nie tylko) kierowców.