1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Dziewiąta edycja Toyota Off-Road Festival
14 czerwca 2024

Toyota Off-Road Festival po raz dziewiąty

W czwartek 13 czerwca startuje dziewiąta edycja Toyota Off-Road Festival. Organizatorem wydarzenia jest Land Cruiser Adventure Club skupiający fanów i użytkowników legendarnego modelu Toyoty i pozostałych aut terenowych japońskiego producenta.

Właściciele Toyot z napędem 4×4 jeżdżący takimi modelami, jak Land Cruiser, Hilux, FJ Cruiser czy 4Runner, w tym roku spotkają się na kempingu Leśna Polana w Boguszach. Przez cztery dni pobytu na Mazurach będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności w jeździe terenowej oraz wymieniać się doświadczeniami zdobytymi za kierownicą tych pojazdów.

Na wydarzenie zaprasza lider Land Cruiser Adventure Club i komandor Toyota Off-Road Festival Michał Horodeński: „Przed nami dziewiąta edycja imprezy, która na trwałe wpisała się w kalendarz imprez terenowych w Polsce. Tym razem przenosimy się w okolice Grajewa, obfitujące w ciekawe trasy i piękne krajobrazy. Zapraszamy wszystkich fanów terenówek Toyoty, ich rodziny i przyjaciół, by razem z nami na nowo odkryli najsłynniejsze polskie Pojezierze i korzystali z wszystkich atrakcji – zarówno festiwalowych, jak i dostępnych na kempingu Leśna Polana.”

Atrakcje dla kierowców z rodzinami

Organizatorzy zlotu przygotowali wiele ciekawych wydarzeń, z których najważniejszym są oczywiście terenowe wycieczki prowadzone przez pasjonatów z uznanych firm off-roadowych i turystycznych. Ponadto będą także trasy do samodzielnej eksploracji, które uczestnicy pokonają przy użyciu nawigacji GPS lub tradycyjnego roadbooka. Aktywność jest podobna do leśnych podchodów i angażuje wszystkich członków załogi samochodu. Podczas gdy kierowca skupia się na prowadzeniu, pasażerowie uczestniczą w nawigowaniu i poszukiwaniu miejsc zaznaczonych na zdjęciach w informatorze.

Tradycją Toyota Off-Road Festival jest rodzinna atmosfera, dlatego jak zwykle przewidziano atrakcje dla dzieci, nocne kino letnie oraz wieczorne biesiady. Kemping zajmujący 6 hektarów położony jest w urokliwym sosnowym lesie nad Jeziorem Toczyłowo objętym strefą ciszy, gdzie znajduje się plaża oraz wypożyczalnia kajaków. Każdego wieczoru uczestnicy będą mogli spotkać się z podróżnikami, którzy podzielą się opowieściami o swoich najnowszych wyprawach i zaprezentują slajdy.

Strefa Expo

Miejsca do biwakowania i integracji to nie wszystko, gdyż organizatorzy zaprezentują również Strefę Expo z ofertą renomowanych firm z branży off-roadowej i turystycznej. To doskonała okazja do zdobycia nowej wiedzy, wymiany pomysłów oraz doświadczeń z innymi kierowcami Land Cruiserów i entuzjastami jazdy terenowej. Głównym partnerem wydarzenia jest Toyota Central Europe.

Toyota Off-Road Festival rozpocznie się 13 czerwca i potrwa do 16 czerwca 2024 roku. W zlocie weźmie udział około stu terenówek Toyoty i Lexusa. Dominować będą rzecz jasna Land Cruisery i Hiluxy z różnych generacji, zarówno te dostępne na europejskim rynku, jak i wersje z innych regionów oraz modele 4x4 niedostępne w Europie. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie www.toyotaoffroadfestival.pl.