1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Kolejne wyróżnienie dla Yarisa, RAV4 i Corolli
19 czerwca 2024

W badaniu satysfakcji kierowców „Auto Express” wyróżniono 3 modele Toyoty

Auto Express Driver Power 2024

Auto Express Driver Power 2024 to najnowsze badanie satysfakcji kierowców. Zostało ono zdominowane przez samochody Toyoty. W kluczowych kategoriach ankietowani wyróżnili aż 3 modele japońskiej marki – Yarisa, RAV4 i Corollę. Wśród najważniejszych zalet tych samochodów wymieniano niezawodne i oszczędne napędy hybrydowe.

„Auto Express” to brytyjska redakcja, która od 2001 roku bada zadowolenie użytkowników aut w Wielkiej Brytanii. Na podstawie opinii i doświadczeń tysięcy właścicieli samochodów powstaje prestiżowy i wszechstronny ranking Driver Power. W tegorocznej edycji wyróżniono aż 3 modele Toyoty. Okazały się one nie tylko najlepsze w swoich segmentach, ale zajęły także wysokie lokaty w zestawieniu ogólnym.

Paul Barker, redaktor naczelny „Auto Express”, podsumowując tegoroczne wyniki, powiedział:

„Samochody Toyoty są cenione ze względu na niezawodność, najwyższą jakość oraz wydajność hybrydowych napędów, a potwierdzeniem tego są wyniki tegorocznego rankingu. Toyota jako jedyna marka triumfowała w aż 3 segmentach, a dwa jej auta znalazły się w najlepszej czwórce rankingu”.

Niskie zużycie paliwa i bezpieczeństwo

Wysokie trzecie miejsce w rankingu zajęła Toyota Yaris. Model ten wygrał też w kategorii miejskich aut. Posiadacze Yarisów wśród najważniejszych atutów tego modelu wymienili niskie koszty eksploatacji, wysoką wartość rezydualną oraz wydajny napęd hybrydowy. Samochód zdobył również wysokie oceny za jakość prowadzenia i niezawodność.

Najlepszym SUV-em średniej i dużej wielkości została Toyota RAV4. Model ten w klasyfikacji generalnej zajął czwartą lokatę. Została doceniona wydajność tego samochodu, układ jezdny i napęd hybrydowy. Klienci byli też bardzo zadowoleni z dobrej widoczności, dużej przestrzeni na nogi w drugim rzędzie, a także z wygodnych foteli.

Toyota Corolla zwyciężyła w kategorii rodzinnych samochodów kompaktowych. Klienci wśród zalet tego modelu wymieniali jego właściwości jezdne, pracę jednostki hybrydowej i niewielkie koszty utrzymania.

Stuart Sanders, dyrektor ds. komunikacji i produktu w Toyota (GB), mówiąc o najnowszym rankingu magazynu „Auto Express”, podkreślił:

„Ranking Driver Power oddaje głos właścicielom aut, dlatego bardzo się cieszymy, że aż 3 nasze najważniejsze modele otrzymały tak wysokie noty. Potwierdza to także ważną rolę wydajnych napędów hybrydowych w naszej wielotorowej strategii redukcji emisji CO2. Dążymy do tego, by każde wyprodukowane przez nas auto było jak najwyższej jakości oraz niezawodne i trwałe”.