1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Ubezpieczenia Toyota Warszawa

Posiadacze samochodów mogą wybierać spośród licznych ubezpieczeń, z których tylko OC jest obowiązkowe. Choć wiąże się to z pewnymi kosztami, warto zdecydować się też na dodatkowe ubezpieczenia. Toyota Warszawa Radość – pierwszy polski salon japońskiej marki w Polsce – oferuje szeroki zakres ubezpieczeń i pełne doradztwo w ich doborze. Zobacz, co możemy Ci zaproponować!

OC – podstawowe ubezpieczenie Toyoty

OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest ważne przez 12 miesięcy i każdy posiadacz samochodu musi je posiadać. Chociaż postrzegamy je zwykle jako nieprzyjemny i kosztowny obowiązek, to jednak doceniamy je, kiedy spowodujemy stłuczkę. Posiadając OC, nie ponosimy bowiem kosztów rekompensaty szkód będących jej następstwem – ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym w kolizji środki na naprawę ich pojazdów. Warto wiedzieć, że jeśli spowodujemy kolizję, w wyniku której również nasz pojazd ulegnie uszkodzeniu, ubezpieczenie OC nie spowoduje, że także i my otrzymamy środki na usunięcie szkód – do tego służy dodatkowe ubezpieczenie AC.

Dodatkowe ubezpieczenia dla Toyoty

Większość kierowców najczęściej decyduje się tylko na obowiązkowe ubezpieczenie OC, ponieważ zawarcie jego umowy wiąże się z niemałym wydatkiem. Jeśli jednak mamy taką możliwość, warto pomyśleć o dodatkowych ubezpieczeniach, zwłaszcza, jeśli możemy skorzystać z atrakcyjnych cenowo pakietów. Jeśli chcielibyśmy otrzymać finansowe wsparcie na naprawę samochodu po spowodowanej przez nas kolizji, warto zainwestować w AC (autocasco) – dodatkowe ubezpieczenia. Toyota Warszawa Radość oferuje je w różnych zakresach, co pozwala najlepiej dostosować ubezpieczenie zarówno do swoich potrzeb, jak też możliwości finansowych.

W pakiecie z OC i AC oferujemy też ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli w wyniku wypadku drogowego poniesiemy śmierć bądź uszczerbek na zdrowiu, możemy liczyć na wsparcie finansowe. Obejmuje zdarzenia na terenie kraju i zagranicą, powstałe nie tylko w związku z ruchem pojazdu, ale także postoju, naprawy itp. Dodatkiem do pakietu jest assistance, dzięki czemu żadna sytuacja na drodze Cię nie zaskoczy.

Jak wybrać ubezpieczenie dla Toyoty?


Wybór ubezpieczenia nie powinien być przypadkowy, a jego cena nie powinna być jedynym kryterium. O ile w kwestii samego OC możemy rzeczywiście wybrać dowolnego ubezpieczyciela, bo zakres ubezpieczenia wszędzie jest taki sam, o tyle decydując się na dodatkowe opcje, powinniśmy przyjrzeć się im dokładnie. Nie zawsze najdroższy pakiet będzie najlepszym – interesować powinien nas przede wszystkim zakres oraz warunki ubezpieczenia. Nie ignorujmy także renomy Towarzystwa Ubezpieczeniowego, z którym planujemy zawrzeć umowę. Wszystko to, a nie jedynie cena, ma wpływ na to jak korzystne są dane ubezpieczenia. Toyota Warszawa Radość – skorzystaj z naszej oferty!