1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Wymiana opon Toyota

Korzystanie z samochodu łączy się z wypełnianiem pewnych obowiązków, których zaniedbanie może w poważny sposób wpłynąć na nasze bezpieczeństwo. Jedną z podstaw jest okresowa wymiana opon: Toyota mimo że jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów, nie będzie jednak w pełni wykorzystywała swoich możliwości, jeżeli nie będzie miała założonych opon odpowiednich do panującej pogody. Dlatego też trzeba pamiętać o wymianie opon we właściwym czasie. Na co zwracać uwagę i kiedy dokładnie wymieniać opony? Dowiesz się z tego artykułu.

Zimowa wymiana opon Toyota

Najważniejsza jest zmiana opon na zimowe zanim drogi stroną się niebezpieczne dla samochodów z oponami letnimi. Dlatego też nie należy czekać do ostatniej chwili, tylko wymienić opony odpowiednio wcześnie. Kiedy dokładnie? Specjaliści są zdania, że o wymianie opon powinniśmy poważnie pomyśleć, kiedy temperatura w ciągu dnia nie przekracza 7 stopni Celsjusza. Warto jednak pamiętać o tym, że w godzinach porannych temperatura jest niższa niż w ciągu dnia – dlatego też nawet jeśli w ciągu dnia temperatura przekracza 10 stopni, ale o poranku wynosi mniej niż 7, a my często korzystamy z samochodu o poranku, lepiej już wtedy zmienić opony na zimowe. Wielu kierowców wymienia opony na zimowe po 1 listopada. To jednak za późno: początek października to najlepsza pora. Zima nie zaskoczy nas, jeśli z takim wyprzedzeniem zostanie przeprowadzona wymiana opon. Toyota daje możliwość wymiany opon w swoich serwisach i warto z tego skorzystać.

Wymiana opon: Toyota zadba o to dla Ciebie


Pamiętanie o wymianie opon w odpowiednim czasie niestety nie wyczerpuje listy rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę. Należy bowiem też odpowiednio wybrać opony. Lepiej nie wybierać tych najtańszych, ponieważ zwykle cechują się one niską jakością, a to z kolei negatywnie wpływa na nasze bezpieczeństwo. Warto sięgać po opony dobrych, sprawdzonych i uznanych producentów. Już opona ze średniej półki dobrego producenta zapewni nam większy spokój za kierownicą w czasie zimy. Dobra opona zimowa skróci drogę hamowania, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa. Na wybór opony wpływ ma też to, w jaki sposób korzystamy z samochodu. Inne będą potrzeby osoby, która porusza się głównie po mieście lub drogach szybkiego ruchu, gdzie jezdnie są odśnieżone, ale nierzadko pokryte błotem pośniegowym, a inne potrzeby kogoś, kto w dużej mierze porusza się po mocno zaśnieżonych drogach. Wyboru odpowiednich opon zimowych nie ułatwia też ich ogromny wybór na rynku. Możemy jednak powierzyć to specjalistom, dla których codziennością jest m.in. wymiana opon. Toyota w swoich salonach i serwisach oferuje wymianę opon, a w zakres tej usługi wchodzi również dobór odpowiedniego do samochodu oraz potrzeb kierowcy ogumienia. Pracownicy udzielą nam również cennych informacji na temat tego, jak na co dzień kontrolować stan opon oraz kiedy najlepiej zaplanować ich zmianę na letnie ogumienie i na co wówczas zwrócić uwagę.