1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. 2500 aut w Klubie Rekordowych Przebiegów
14-09-2022

2500 aut w Klubie Rekordowych Przebiegów

Ogromne zainteresowanie wśród właścicieli Toyoty
Niespełna pięć tygodni po założeniu przez Toyotę oficjalnego Klubu Rekordowych Przebiegów do społeczności dołączyło już 2 521 posiadaczy samochodów marki o przebiegach powyżej 200 000 km. W ten sposób właściciele długowiecznych modeli Toyoty mogą pochwalić się niezrównaną trwałością swoich aut przed szerszą publicznością.
  • Wyjątkową trwałość i niezawodność samochodów Toyoty potwierdziło swoim zgłoszeniem do Klubu Rekordowych Przebiegów już ponad 2 500 właścicieli, a najwyższy wynik uzyskał Avensis z rocznika 2004, który przejechał dotychczas 679 000 km. Wartym uwagi jest także Hilux 7. generacji, którego historia pojawiła się na stronie Klubu jako jedna z pierwszych. Ten niezwykły pick-up, który w ciągu 12 lat odwiedził niemal wszystkie kraje Europy, osiągnął dystans 486 109 km.

Klub Rekordowych Przebiegów jest otwarty dla posiadaczy wszystkich modeli Toyoty kwalifikujących się do jednego z czterech wyróżnień. Brąz jest przyznawany za pokonanie co najmniej 200 000 km, srebro oznacza przekroczenie 300 000 km, a złoto wymaga 400 000 km. Najwyższe wyróżnienie to platyna, rekord przyznawany za przejechanie powyżej 500 000 km. Co ważne, każdy Klubowicz po zarejestrowaniu się w Klubie otrzymuje Atrybuty Rekordzisty, czyli specjalne gadżety przypisane do poszczególnych kategorii rekordów. Ponadto ma także możliwość zaprezentowania historii swojego niezawodnego egzemplarza w „Kronice najdalszych podróży”.

Popularność, jaką cieszy się Klub Rekordowych Przebiegów, nieustannie wzrasta. Już w pierwszym miesiącu do społeczności dołączyły 1283 osoby, a w ciągu kolejnego tygodnia ich liczba została podwojona, zamykając się wynikiem 2521 uczestników. Aż 110 zgłoszonych do tej pory pojazdów otrzymało platynowe wyróżnienie, czyli ma na liczniku co najmniej pół miliona kilometrów. Znakiem rozpoznawczym takich egzemplarzy jest specjalna ramka na tablicę rejestracyjną i naklejka na szybę. 220 samochodów Toyoty może poszczycić się złotem, srebrem –781 aut, zaś brązowym rekordem – 1 410 pojazdów. Jeśli samochody te pokonają próg kolejnego rekordu, ich właściciele mogą wysłać ponowne zgłoszenie do Klubu.

Krzysztof Prus, Regional Senior Manager, Marketing Communication w Toyota Central Europe, nie ukrywa ogromnej radości z tak wielkiego zainteresowania uczestnictwem w Klubie Rekordowych Przebiegów: „To jest najlepsze potwierdzenie faktu, że samochody Toyoty są wyjątkowo trwałe oraz że kierowcy aut naszej marki mają do nich emocjonalny stosunek i chętnie dzielą się z innymi swoim zamiłowaniem do motoryzacji”.

Zgłoszenia do Klubu Rekordowych Przebiegów można wysyłać za pośrednictwem strony https://www.klubrekordowtoyoty.pl/ (Opens in new window).